619,90
589,90
819,90
589,90
549,90
819,90
759,90
819,90
899,90
1.359,90
569,90
569,90
569,90
1.329,90
959,90

Lens

Gözlüğe alternatif olarak üretilen ve gözün kırma kusurlarını düzeltmek için korneanın ön yüzeyine takılan lenslere kontakt lens denir. Kontakt lensler, kırma kusurlarını düzeltmenin yanı sıra kozmetik ve tedavi amaçlı da kullanılabilir.

Kırılma ve optik prensipleri, gözlüklere benzer şekilde kontakt lensler için geçerlidir. Bunlar, miyop ve hipermetrop derecesine bağlı olarak oluşan kornea eğriliğini kontakt lens yüzeyi ile değiştirerek mevcut kusurları düzeltir. Astigmatizma çoğunlukla korneanın ön yüzeyinin deformasyonundan kaynaklandığı için ya sert kontakt lensler ya da astigmatizma için özel olarak üretilmiş yumuşak lensler (torik lensler) kullanılmalıdır. Sayı az olduğunda gözlük ve kontakt lens aynı iken, sayı arttıkça miyop olanlar gözlükten daha küçük, miyop olanlar daha büyük lensler kullanmalıdır.

Lens Çeşitlerimiz

Lens çeşitlerimiz oldukça farklı ürünlerden oluşmaktadır. Günümüzde temel olarak iki tür lens vardır. Bunlar nefes alabilen sert ve yumuşak lenslerdir. Göze oksijen girmesine izin verdikleri ve bu özelliklerinden dolayı kornea epitelinin metabolizmasını artık kullanılmayan sert lenslere göre daha az bozdukları için isimlerini alırlar. Kornea şekline sahip olmadıkları için özellikle yüksek astigmatizma ve keratakonus gibi durumlarda tercih edilirler.

Birçok farklı türü vardır. Günlük kullanım 1 günlük lens, günlük kullanım 1 aylık lens, günlük kullanım 3 aylık lens, günlük kullanım 1 yıllık lens, 1 ay kullanım 1 aylık lens, bazı göz hastalıklarının tedavisi için terapötik lens, bifokal lens ve renkli lensler olarak değişkenlik gösterir. Kullanımları çok rahattır. Göz kusurlarını düzeltmek için kullanılan lenslerin çoğu renksizdir ve göze takıldığında görünümlerini değiştirmezler. Bağlı oldukları sürece kusurları düzeltirler ve net görüntüler sağlarlar.

Lens Fiyatları

Lens Ürünlerimiz

Gözlüğe alternatif olarak üretilen ve gözün kırma kusurlarını düzeltmek için korneanın ön yüzeyine takılan lenslere kontakt lens denir. Kontakt lens, kozmetik ve tedavi amaçlı olduğu kadar optik amaçlarla da kullanılan bir protezdir. Kontakt lensler reçete edilmeden önce tam bir göz muayenesi gereklidir. Hasta ve doktor, gözler için en iyi kontakt lensleri tartışır. Ayrıca hangi kontakt lensleri kullanabileceğinizi de belirler.

Her gün biraz fazladan kontakt lens kullanım süresi ekleyerek uyum sağlayın. Adaptasyon döneminde sulanma, göz kırpma, ışık hassasiyeti, kızarıklık şikayetleri olabilir. Bu belirtiler genellikle geçicidir, aksi takdirde doktora haber verilmelidir.

daily contact lenses

Lens Ürünlerimizin Kalitesi

Kontakt lensler genellikle iki kategoriye ayrılır: yumuşak lensler ve nefes alabilen sert lensler. Bunlar nefes alabilen sert ve yumuşak lenslerdir. Nefes alabilen sert lenslerin gerekli olduğu birkaç durum dışında, çoğunlukla yumuşak lensler kullanılır. Yeni geliştirilen yumuşak kontakt lensler, uzağı görememe, uzağı görememe, astigmatizma ve presbiyopi (yakın okuma güçlüğü) gibi çeşitli görme bozukluklarını düzeltebilir. Yumuşak kontakt lensler, suyu emen ve çok ince ve esnek olan hidrofilik bir malzemeden yapılmıştır. Korneayı tamamen kaplar ve beyaz skleraya taşar. Farklı türleri vardır. 1 günlük lens, günde 1 ay lens, günde 3 ay lens, günde 1 yıl lens, günde 1 hafta lens, 1 hafta kullanım, 1 ay kalıcı lens 1 kullanım Ay, terapötik lens gibi bazı göz hastalıklarının tedavisi için, bifokal lensler ve renkli lensler kullanım sürelerine göre değişebilir.

Yumuşak lensler kullanım amacıyla çeşitli göz rahatsızlıklarında kullanılır. Keratokonus adı verilen düzensiz kornea yapısı nedeniyle gözlükle görme bozukluğu olan, yüksek derecede düzensiz astigmatizma sorunu yaşayan kişiler için özellikle yararlıdır. Göze oksijen girmesine izin verdikleri ve bu özelliklerinden dolayı kornea epitelinin metabolizmasına daha az müdahale ettikleri için isimlerini alırlar. Kornea şekline sahip olmadıkları için özellikle yüksek astigmatizma ve keratokonus gibi durumlarda tercih edilirler.

Bugün çok popüler bir lens grubu renkli lenslerdir. Bu lensler gözlerinin rengini değiştirmek isteyenler tarafından kullanıldığı gibi görme bozukluğunu düzeltmek için de çeşitli lensler bulunmaktadır. Buna ek olarak uzağı ve yakını görmek için iki ayrı gözlük kullanmak zorunda kalan kişiler için de lensler geliştirilmiştir. Bunlara bifokal denir.

Lens Renkli Ürünler

Lenslerimizi Takarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikle lensleri takmadan önce ellerinizi sabunla iyice yıkamalısınız. Gerekirse ve imkan verilirse, havlu yerine ellerinize kağıt havlu alabilirsiniz; elinizde görünmeyen kıl veya benzeri kalıntıları tutabilecek malzemelerle lens temizlememek gerekir. Aksi takdirde gözlere mikrop bulaşma sorunu yaşayabilirsiniz. Ellerinizi kuruladıktan sonra lensi nazikçe avuç içine yerleştirin. Daha sonra üzerine biraz lens suyu dökerek göz sağlığınız için hayati önem taşıyan lensin temiz olması gerektiği için serçe parmağınızla hafifçe bastırmanız gerekir.

Daha sonra örneğin sol avuç içine konulan merceği yavaş yavaş sağ işaret parmağına doğru getirin ve parmak uçlarında oval oluşturduğunuzda sol işaret parmağıyla sağ gözün üst göz kapağını kaldırıp aşağı doğru çekme işlemi gerçekleştirin. Sağ elin orta parmağı ile aynı gözün alt göz kapağı arasında lensi gözünüzden çıkarmak için sol el ile sağ göz kapağını yukarı kaldırmanız ve baş parmağınız veya işaret parmağınız yardımıyla merceği yavaşça gözünüzden çıkarmanız gerekir. Sağ eliniz yardımıyla (iyi temizlenmiş elleriniz olması şartıyla), sanki gözlerinizi kıstırır gibi lensi çıkartabilirsiniz. Sonrasında ise lensin temizliği açısından lens kutusuna geri koymanız gerekir.

Bir lensin kullanım özelliklerinin de bir süresi vardır. Bazı çekimler günlük, bazıları haftalık, bazıları ise aylık olarak belirlenir. Yani bu süreler kullanım açısından lensin özelliklerine göre sıralanmıştır. Kontakt lens, bazı görme problemlerini çözmek için göze yerleştirilen ve korneaya takılan tıbbi bir cihazdır. Bazen kozmetik amaçlı da kullanılabilir. Günümüzde çok yaygın olan ve birçok kişi tarafından gözlük yerine tercih edilen kontakt lensler nispeten yeni bir buluş olarak kabul edilir, ancak kökenleri çok daha eskilere dayanmaktadır.

Kontakt lenslerin birçok avantajı vardır. Önemli olan tek şey kullanıcının baştan sağlıklı alışkanlıklar geliştirmesi, hijyene önem vermesi ve gözleri dinlendirmesidir. Kontakt lens kullanıcıları özellikle görünümleriyle daha rahat ve kendinden emindir. Özellikle gençlerde ruh sağlığı üzerinde ani etkileri olabilir. Aynı zamanda gözlük birçok spor dalında problemlere yol açabileceğinden lenslerin bu sorunu çözme özelliği vardır. Elastik olmayan malzemelerden yapılan sert kontakt lensler, üretilen ilk kontakt lenslere benzer. Bu lenslerin kullanım ömrü uzundur. Yumuşak bir lensten daha ekonomiktir çünkü kullanım zamanı vardır.

Firmamız sizlere en kaliteli lens ürünlerini satmaktadır. Böylelikle ürünlerimizle sizlerde kaliteli bir hizmet deneyimine erişme fırsatına nail oluyorsunuz. Firmamız sizlere birinci sınıf potansiyelli bir satış hizmeti sunmaktadır. Firmamız  bu alanda en kaliteli hizmetlerini sunmayı başarmaktadır.

Sert kontakt lensler havanın geçmesine izin veren malzemelerden yapıldıkları için korneaya kolayca çekilir ve gözleri sağlıklı tutar. Sert malzemeden üretildiği için giyilip çıkarılması kolaydır. Yumuşak lenslerin aksine kolay yırtılmaz. Ayrıca yumuşak lenslere kıyasla daha keskin, daha net bir görüş alanı sağlar. Firmamız sizlere bu alanda en ayrıcalıklı lens ürünlerinin hizmetlerini sunmaktadır. Yumuşak ve kontakt lenslerimizi sizlere birinci sınıf işçilik kalitesinde sunmaktayız. Böylelikle ortaya kaliteli hizmetler çıkmış oluyor. Sizler de lens ayrıcalıklarından faydalanmak ve fırsatlarımızdan yararlanmak isterseniz firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.