Kontakt Lens Nedir, Ne İşe Yarar?

Göz bozukluklarının giderilmesinde etkili merceklere kontakt lens denilmektedir. Esnek bir maddeden yapıldığı için çok yakından bakılmadıkça varlığı belli olmayan merceklerdir. Kontakt lens ne işe yarar sorununun cevabını arayanlara için doğru adres www.lensmarka.com sitesidir. Çünkü kontakt lens kullanıcıya net görüşler, doğal gözler, konforlu ve rahat kullanım sunmaktadır.

Kontakt lensler genelde göz bozukluklarında kullanabildiği gibi, göz renginin değiştirilmesinde de tercih edilmektedir. Kontakt lensler tercih edilirken alanında uzman göz doktoru muayenesi sonucu tercih edilmelidir. Çünkü numaralı bir kontakt lense sahip olmak istiyorsanız gözünüze uygun ve lens tipi, lens derecesi, taban eğrisi, lens çapının bilinmesi gerekir. Aksi takdirde yanlış tercih edilen kontakt lensler göz derecesinin ilerlemesine neden olur. Bu nedenle ihtiyacınız olan net görüşler yerine daha kötü sonuçlar alabilmeniz kaçınılmazdır.

Piyasada birçok marka tarafından geliştirilen kontakt lensler numaralı, numarasız, renkli ya da şeffaf olarak üretilmektedir. Bunlarında kullanımları günlük, iki haftalık ya da aylık kullanımları mevcuttur. Miyop, hipermetropi gibi göz kusurlarının giderilmesinde genellikle gözlük kullanılması gereklidir. Ancak teknolojisinin de ilerlemesi ile gözlük kullanmak yerine kontakt lensler tercih edilmektedir. Yine kozmetik amaçlı olarak tercih edilen renkli kontakt lensler ile göz renginizi değiştirerek çevreniz tarafından dikkat çekersiniz. İddialı bakışlar göz renginizde yapacağınız kontakt lens kullanımı ile oldukça pratik ve kolaydır. Kontakt lensler doğal bakışların, konforlu kullanımı, canlı ve net görüş sunması ile farkını ortaya koymaktadır.

Kontakt Lens Markaları ve Çeşitleri

Son yıllarda artan ve kontakt lenslere duyulan ilgi, güven markaların kendilerini sürekli yenilemesine neden olmuştur. Çünkü kontakt lens markalarının temel amacı kullanıcıların rahat kullanım ile net görüşlerin sağlanması adına üretmektedir. Kontakt lensler markaların geliştirdikleri merceklere göre en az ışıkta bile net görüşler sunar.

Piyasada en çok tercih edilen kontakt lens markaları arasında Alcon, Cooper Vision, Zeiss, Bausch Lomb, Johnson & Johnson gibi firmaların geliştirdikleri mercekler tercih edilmektedir. Her markanın kendine özgü özellikleri ile piyasada yer edinmiş ürünler www.lensmarka.com sitesinde en uygun fiyatlara kontakt lenslere sahip olabilmenize olanak tanımaktadır.

Alcon kontakt lensler numaralı, numarasız, renkli ve renksiz olarak piyasada kendine yer edinmiş lenslerdir. Markanın geliştirdiği ürünlere göre aylık, günlük hatta da gece gözde kalabilen kontakt lensler bulunmaktadır. Markanın çatısı altında ihtiyaca yönelik ürettiği lens kategorilerinde Air Optix kontakt lens, Dailies Total 1 kontakt lensler mevcuttur.

Zeiss kontakt lensler aylık lens kategorisinde üretilmektedir. Hassas gözler için üretilen Contact Life Toric ürünler lens kullanmada zorluk çekenler için geliştirilmiş kontakt lenslerdir.

Cooper Vision kontakt lensler ihtiyaca yönelik günlük ve aylık olarak üretilmiştir. Göz bozukluk derecesi ileri safta olanların tercih ettiği Biofinity XR Yüksek numara kontakt lensler kullanıcıların daima ilk tercihi olmuştur.

Bausch Lomb markası altında üretilen numaralı kontakt lensler göz kusurlarının giderilmesinde tercih edilmektedir. % 33 su geçirgenliği ve yüksek oksijen geçirgenliği sayesinde kullanıcıya rahat ve konforlu kullanım sunmaktadır. Görüntüleri ful hd olarak sunan mercekler kendilerine güvenenleri asla boşa çıkarmamaktadır. Göz rahatsızlıkların giderilmesin de tercih edilen numaralı kontakt lenslerdir.

Johnson & Johnson markasına ait olan Acuvue Oasys kontakt lensler günlük aylık olarak tercih edilmektedir. Astigmat göz rahatsızlıkları olan bireyler için ideal olan lensler her yaş grubunun doktor gözetiminde rahat ve konforlu kullanım sunmaktadır. İnce yapısı sayesinde kolay takılabilir ve kolay çıkarılmaktadır. 1 Day Acuvue Moist Multifokal kontakt lensler uzak, yakın ve orta mesafeleri aynı mercekle rahat ve keskin görmenizi sağlayan merceklerdir.

Lens Fiyatları :  https://www.lensmarka.com/lens-fiyatlari/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI AÇ
X