Multifokal Lens ve Çeşitleri

Lens Fiyatları, Lens Marka

Lens teknolojisinin hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde göz rahatsızlıklarına ameliyat gibi cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan giderilebilir. Bu medikal ürünler gözünde rahatsızlık bulunan tüm bireyler tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir.

Özellikle ince kıvrımlara ve tasarımlara sahip lensler göz üzerinde doğal bir şekilde kullanılır. Daha çok yumuşak lensler tercih edildiği için bu lens çeşidi korneanın üzerine yapıştırılır ve sağlıklı bir kullanım sağlar. Multifocal lensler, uzak ve yakın bir arada görme bozukluğu durumlarında iyi bir çözüm olarak tercih edilebilir.

Yaşadığınız uzak-yakın göz kusurlarınızı pratik bir şekilde gidermek istiyorsanız bu lens çeşidini değerlendirebilirsiniz. İçeriğindeki silikon hidrojel teknolojisi göz sorunlarınızı gidermede size büyük bir katkı sağlayacaktır. Multifocal lensleri günlük kullanabileceğiniz gibi aylık olarak da kullanabilirsiniz.

Clariti 1 Day Multifocal, clariti 1 day multifocal lens fiyatı, clariti 1 day günlük multifocal lens fiyatı,coopervision günlük multifocal lens fiyatı
Clariti 1 Day Multifocal

Multifocal Lensler Hangileridir?

Multifokal lensler, ameliyata ve gözlük kullanmaya gerek kalmadan tercih edilen lens çeşididir. İçerisindeki konfor sizin net ve keskin bir görüşe sahip olmanıza katkı sağlayacaktır. Multifocal lensler arasında; Purevision 2 multifocal lensler, Air optix multifocal lensler, Biofinity multifocal lensler, Clariti 1 day multifocal lensler, Biotrue Öne day multifocal, 1 day Acuvue Moist Multifocal ve Dailies Agua Confort plus multifokal lensler bulunur.

Bu lens çeşitleri kolay bir kullanım sağladığı gibi gözün sağlığını ve konforunu da sağlar. Göz kusurlarınızı gidermede sizlere yardımcı multifocal lens çeşitleri yaşadığınız yakını ve uzağı görememe probleminizi gidermede etkilidir. Nem geçirgenliği sayesinde gözlerinizin kurumasını engelleyerek gözünüz gün boyu keskin bir görüş sizlere sağlar.

Multifocal Lenslerin Kullanımı

Multifocal lensler oldukça kolay bir kullanım özelliğine sahipler. Lensi göz üzerine yerleştirirken el hijyeni oldukça önemlidir. Eller iyice yıkandıktan sonra sağ elin işaret parmağı üzerine alınan lens kontrollü bir şekilde göz bebeği üzerine yerleştirilir. Böylece retinaya yapışan lensler gün boyu konforlu bir kullanım sağlar.

Göz üzerinde yabancı bir cisim yokmuş hissi veren Multifocal lensler, içeriğindeki teknoloji ile gözünüzün sürekli nefes almasını sağlar. Bu yönüyle göz sağlığınız ve güvenliğiniz için bu lensleri rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Gün içerisinde tüm insanları ve nesneleri net bir görüş açısı ile görebilir ve hayatınızı bu lensler ile devam ettirirsiniz.

Yorumlar