Lens Nasıl Takılır?

Lens Fiyatları, Lens Marka

Lens Nasıl Takılır?

Gözü bozuk olan ve gözlük kullanmayan kişiler genellikle lens kullanırlar. Aynı zamanda renkli lens kullanımı da çok yaygındır. Lens kullanımı için mutlaka doktora danışmak ve doktor önerisi ile lens almak gerekir. En önemli organlarımızdan biri olan gözler en çok dikkat etmemiz gereken yerlerdir. Özellikle lens seçimini bunu göz önünde bulundurarak yapmak gerekir. Kalitesiz bir lens seçimi göze enfeksiyon gibi geçici ya da kalıcı hasarlar verebilir.

Göze verilen hasarların geri dönüşü çok zor olduğu için ilk başta önlemleri alarak ona göre hareket etmek gerekir. Lens takarken ya da çıkarırken el temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Elleri iyice yıkayıp dezenfekte etmeden lens çıkarma işlemini yapmamak gerekir. Çünkü dezenfekte edilmeyen bir elin, parmağın üzerinde çeşitli mikroplar  ya da bakteriler bulunabilir. Bu durum da göz de büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Lenslerin bakımına da çok dikkat etmek gerekir. Çıkarılan lens başka bir yer ile temas ettirilmeden solüsyonun içerisine bırakılmalıdır.

Lens Nasıl Takılır?
Lens Nasıl Takılır?

Lens Takarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikle lensi kutudaki solüsyon içerisinden çıkarmadan önce ellerin ve parmakların temiz olduğundan emin olmak gerekir. Parmağın iç kısmı ile lens solüsyon içerisinden alınır ve göze oturtulur. Daha sonra lensin tam olarak oturması için gözü birkaç defa açıp kapatmak gerekir. Bu şekilde bu lens takma işlemi tamamlanır. Gözde lens varken gözlere sık sık ovmaktan kaçınmak gerekir. Aynı zamanda göze herhangi bir toz kaçtığı zaman lensi çıkarıp tekrar solüsyonu içerisine koymak gerekir.

Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken şey lensin temizliği olmaktadır. Lens temiz olmadığı zaman göze büyük hasarlar verebilir. Aynı zamanda ya kullanan kişilerin denize yada havuza girerken lenslerini çıkarması gerekir. Lensleri çıkarma durumu yok ise deniz gözlüğü kullanmaları gerekir. Len suyu denilen solüsyonun da sık sık değiştirilmesi çok önemli bir husus olmaktadır. Aynı zamanda lenslerin kullanım süresine de çok dikkat etmek gerekir. Süresi geçen lensleri takmamak gerekir.  Lens süresi dolunca yenisini alıp onu kullanmaya dikkat etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI AÇ
X

Lütfen bekleyin…