Lens Kullanımı

Lens Fiyatları, Lens Marka

Lens Kullanımı

Lens kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir göz doktoruna gidip, muayene olup daha sonrasında lens kullanmaya başlamak gerekir. Göz muayenesi sırasında göz numarasının tespiti önemli bir aşamadır. Daha sonra ise göz keskinliğinin değerlendirilmesi aşaması vardır. Keratometri ve gerek görüldüğü durumda korneal topografi haritası çıkarılarak lens kullanımına karar verilebilir. Aynı zamanda göz muayenesi sonucu nasıl bir lens kullanılacağına da karar verilir. Muayene olmadan lens kullanmaya başlamak oldukça riskli bir durumdur ve göze büyük zararlar verebilir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına mutlaka öncelikle göz muayenesi olmak gerekir. Lens kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus da yer alır. Bu gibi durumları iyi değerlendirip lens kullanımını buna uygun olarak yapmakta fayda vardır.

Lens Kullanımı
Lens Kullanımı

Lens Kullanımı ve Bakımı

Lens bakımı lens kullanmaya başlayan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken hususlardan biridir. Lens kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden bir diğeri ise lens takarken ya da çıkarırken ellerin temiz olması gerektiğidir. Eller temiz olmadığı zaman gözle görülmeyen mikroplar ve bakteriler Göz sağlığını bozar. Aynı zamanda eldeki mikroplar lense yapışır ve bu mikroplardan kurtulmak mümkün olmaz. Göz enfeksiyonundan korunmak için eli sık sık göze götürmeyip zorunlu olarak götürüldüğü zaman da ellerinin temiz olduğundan emin olmak gerekir. Aynı zamanda elleri yıkarken kolonyalı, parfüm ya da yağ içeren sabunlardan kaçınmak gerekir. Diğer bir önemli husus ise elleri kurularken toz ya da pamukçuk bırakmayan havlular tercih edilmelidir.

Lensin Kontrol Edilmesi

Lenslerin kontrol edilmesi lens kullanımında çok önemli bir durumdur. Lenslerin steril olmasına dikkat etmek gerekir. Lensler kapalı ve steril bir kap içerisinde alıcıya sunulur. Bunun tam tersi durumlarında olan lensler kesinlikle tercih edilmemelidir. Aynı zamanda lens alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus son kullanma tarihinin geçmemiş olması gerektiğidir. Tarihi geçen lensler kalıcı ya da geçici olarak göze hasarlar verebilir. Lens üzerinde yazan numaralara da çok dikkat etmek gerekir. Hangi numaranın hangi göze takılacağını bilip ona göre takmak gerekir. Bu şekilde lens kullanımı sonucunda göze hiçbir zarar gelmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI AÇ
X

Lütfen bekleyin…