Lens Kullanımı İçin Gerekenler

Lens Fiyatları, Lens Marka

Lens Kullanımı İçin Gerekenler

Lens kullanımına başlayacak olan kişilerin yapması gereken ve yapmaması gereken konulara çok dikkat etmesi gerekir. Göz insanın en önemli organları arasında yer alır. Çok dikkat edilmesi gereken bir insan olduğundan dolayı lens konusunda çok büyük bir özen göstermek gerekir. Lens kullanımına başlamadan önce mutlaka bir göz doktoruna başvurmak ve onun öncülüğünde lens kullanımına başlamak gerekir. Lens kullanımına başlayan kişilerin sık sık göz doktoruna muayeneye gitmesi gerekir. Lens muayenesi yapan kişilerin göz yapısına ve göz derecesine bakılır. Lens kullanımı sırasında lenslerin temizliğine ve lens suyunun temizliğine çok dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda lens kullanan kişilerin lensleri ile uyumaması çok önemlidir. Lens kaplarındaki lens suyunu düzenli olarak değiştirmek çok önemlidir.

Lens Kullanımı
Lens Kullanımı

Lenslerde Temizlik ve Hijyen

Göz sağlığı çok önemli bir husustur. Lens kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri elbette ki lens temizliği ve hijyeni olmaktadır. Lensler için gerekli olan  bakım malzemelerini sürekli yanında bulundurmak oldukça önemlidir. Herkesin bildiği yanlışlardan biri ise lens solüsyonunun lensi temizliğine inanmasıdır. Bu doğru bir bilgi değildir. Lense temas etmeden önce  ellerin mutlaka temiz olması gerekir.

Eller temiz olmadığı takdirde lense ellerdeki mikrop bulaşabilir ve bu durum gözün büyük bir hasar görmesine sebep olur. Gözün bu duruma gelmemesi için elin temizliğine özen göstermek ve lens solüsyonunu sık sık değiştirmek gerekir. Göze toz kaçması durumunda toz lense yapışacağından dolayı öyle bir durumda lensi çıkararak solüsyonun içerisine koymak gerekir.

Lenslerin Kullanım Süresi

Gözlerin sağlığı açısından lens kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri ise lenslerin kullanım süresi olmaktadır. Kullanım günü geçmiş olan lenslerin kullanılmaya devam edilmesi durumunda gözde çeşitli enfeksiyonlar ve hasarlar meydana gelmektedir. Sık sık göz muayenesine giderek lensinizi değiştirme konusunda bilgi edinmek mümkündür. Günlük,haftalık veya aylık lensler günleri dolmadan değiştirmesi gerekir. Uzun süreli lensler ise alındığı gün not edilerek son zamana kadar belirtmeli ve buna göre kullanım yapılmalıdır. Süresinin geçmemesi çok önemlidir. Lens kullanımı sırasında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI AÇ
X

Lütfen bekleyin…