Kontakt Lens

Lens Fiyatları, Lens Marka

Kontakt Lens

Dünya çapında en fazla kullanılan sağlık ürünlerinden biri olan kontakt lensler, hem Türkiye’de hem de dünya üzerinde farklı markalarla karşımıza çıkmaktadır.  Renkli ve saydam olacak şekilde sağlık açısından kullanılan kontakt lensler, günlük haftalık ve aylık olacak şekilde piyasaya sürülmektedir.

Kontakt lensler yaklaşık 12 farklı renk seçeneğiyle özellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir.  Numaralı lensler ise astigmat, miyop ve hipermetrop olacak şekilde hastanın ihtiyacı doğrultusunda özel olarak tasarlanırlar.  Kontakt lens kullanıcıları özel solüsyonla birlikte ulaşabilirler. Fakat numaralı ve sağlık açısından kullanım yapacak bireyler mutlaka doktor kontrolünden geçtikten sonra onların tavsiye edeceği kontakt lens çeşidine uygun olacak şekilde kullanım yapmalıdırlar.

Lens
Lens

Gece Ve Gündüz Kullanım

Kontakt lensler hem gündüz hem de gece kullanımı için uygundur.  Şeffaf olarak  kontakt lensler UV  ışınlarının  kırılması ile birlikte  özellikle gece kullanımı için uygun bir ortam oluşturmaktadır.  Aynı zamanda hidrojel yapıları sayesinde göz kuruluğu ve  göz batması gibi sorunlar ile karşılaşılmasını engeller.

Günlük olarak kullanılan kontakt lensler mutlaka yatmadan önce temizlenip çıkartılmalıdır.  Aksi şekilde haftalık ya da aylık olarak kullanılacak olan lensler içerisindeki hidrojel sayesinde gece yatarken de kullanım için uygundur.  Fakat sağlık açısından doktorlar kontakt lenslerin mutlaka günlük olarak çıkartılıp temizlenmesini önermektedirler.

Her Numaraya Uygun

Kontakt lens kullanıcıları doktorun yazacağı reçete ile birlikte kullanım yapabilirler.  Aynı zamanda lens firmaları arasında yaşanan rekabetten dolayı da toplu alımlarda lens fiyatları diğer firmalara oranla daha uyguna gelmektedir.  Onun durumuna bağlı olacak şekilde her birey farklı kontakt lens çeşidini tercih edebilir.

Sağlık ürünü olduğundan dolayı bireysel olarak satın alınan kontakt lensler farklı kişilerce kullanılmamalıdır.  Aynı zamanda kontakt lenslerin temizliği için mutlaka özel olarak üretilen lens suyu solüsyonları kullanılmalı,  bunun dışında farklı bir sıvı ile temas ettirilmemelidir.  Son kullanım tarihi geçen kontakt lensler kullanılmamalı yenisi ile değiştirilmelidir. Bazı firmaların özel olarak ürettikleri yıllık lensler ise cerrahi operasyon ile doktorlar tarafından göze monte edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI AÇ
X

Lütfen bekleyin…