Günlük Lens Kullanım Avantajları

Lens Fiyatları, Lens Marka

Lens, son zamanlarda görme bozukluklarının tedavisinde çok etkili bir rol oynadı. Ancak lens türlerini incelediğinizde her birinin farklı motivasyonları olduğunu görebilirsiniz. Lens türleri arasında kontakt lensler ve günlük lensler biraz daha popülerdir. Kullanıcı istatistiklerini inceledikten sonra bu iki tip lensin önce geldiğini görebilirsiniz. Göz yapınıza en uygun lensi seçerken doktorunuzdan yardım isteyin. Lens nesnesi son derece hassas bir konu olduğu için bilinçsiz kararları kendiniz vermemelisiniz. Bu bilinç kaybı, özellikle günlük lens kullanımıyla biraz daha şiddetlidir. Bu kapsamda günlük lenslerle ilgili tüm sorularınızı cevaplamaya çalışacağız. Günlük lenslerle ilgili en sık sorulan sorulardan biri, bu tür lenslerin kaç saat süreyle gözde kalabileceğidir.

Acuvue Oasys 1 Day HydraLuxe
Acuvue Oasys 1 Day HydraLuxe

Gözün Daha Sağlıklı Olabilmesi İçin İdeal

Tek tek lenslerin yapıldığı malzemelere bağlı olarak, gözde kalma süresi değişebilir. Örneğin kontakt lensler bazen bebeklere takılır. Bebekler için kullanılan lensler yoğun silikonlu özel bir malzemeden yapılmıştır. Oksijen geçirgenlikleri biraz daha yüksek olmalıdır. Çünkü bir çocuğun her gün lensi takması veya çıkarması kolay değildir. Bu nedenle bebekler için üretilmiş lensler bir aya kadar çıkarmadan fırçalanabilir. Aile bir süre sonra bilgilendirilir ve bunun farkındadır.

Lensler günlük, haftalık, aylık olarak çıkabilir. Onların hepsi, sabah kalktıktan sonra çalışmaya başlaması kaydıyla gece saatlerine kadar kullanılabilir. Doktorlar, akşamları işten eve geldiğinizde lenslerin çıkarılabileceğini ve bu saatten sonra gözlüklerin takılabileceğini söylüyorlar. Gözde daha az lens kalması performans açısından önemli bir detaydır. Çünkü uzun süre göz içinde kalan lensler kornea tabakasına zarar verebilir. Daha az popüler olan lenslerin performans seviyesi bu yönde daha yüksek olacaktır.

Günlük Lens Kullanım Avantajları

Günlük lens kullanmanın çok önemli avantajları bulunur. Her şeyden önce günlük lenslerin temizlenmeye ihtiyaçları yoktur. Gece yarıları rutin bir şekilde temizlik yapmanıza ve solüsyon şişelerinin peşinden gitmenize asla gerek yok. Bu durum solüsyon giderlerinizi de aradan çıkarıyor. Günün sonunda yapmanız gereken tek şey lensi atmak ve rahat bir uyku çekmenin tadını çıkarmak.  Lensi çıkarmakla ilgili herhangi bir stres yaşamanıza gerek yoktur.  Günlük olmayan lensler gözde unutulması açısından büyük  problemlere dönüşebilir. Her sabah yeni bir çift kullanarak güne başlayabilirsiniz.

Günlük Lens Zaman Kazandırıyor

Öte yandan tercih edilen günlül lensler size her şekilde zaman kazandıracaktır. Çünkü geceleri lenslerinizi temizlemek sandığınızdan çok daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Elbette, bu özelliğin, zamanın çok değerli olduğu zaman içinde vurgulanması gerekiyor.

Yorumlar