Astigmatlı Lens Çeşitleri

Lens Fiyatları, Lens Marka

Yaşanan göz rahatsızlıkları için kullanılan lensler göz kusurlarının düzeltilmesinde önemli bir role sahiptir. Göz kusurları içerisinde yer alan astigmat, göz merceği kavisinin normal bir şekilde olmamasından kaynaklanır ve bulanık görmeye sebebiyet verir.

Göze çarpan ışık sonucunda gözde anormal bir kavislenme meydana gelir ve bu da insanların odaklanmamasına neden olur. Astigmat rahatsızlığı doğuştan gelebileceği gibi sonradan da oluşabilir. Astigmat rahatsızlığı bulunanlar bulanık ve bozuk bir görme yapısına sahiplerdir. Bu durum zaman içerisinde gözde kaymaya ve gözün odaklanamamasına neden olur.

Bu belirtiler taşıyan herkesin göz testi yaptırması gerekir. Yapılan göz testleri sonucunda gözün yapısına uygun lensler sayesinde sizlerde daha iyi görebilirsiniz. Astigmat rahatsızlığı bulunan kişiler teknolojik içerikler kullanılarak üretilen astigmat lensler sayesinde net bir görüş açısına sahip olabilirler.

Acuvue Oasys for Astigmatism Kampanya 4 Kutu, astigmatlı lens fiyatı
Acuvue Oasys

Astigmatlı Lensler

Astigmatlı lensler astigmat teşhisi konulan bireyler tarafından bulanıklığı gidermek ve daha net bir görüş açısına sahip olmak için kullanılır. Bu lens çeşitleri gözde lens yok hissini vererek gün boyu rahat bir kullanım sunar. İçeriğindeki yüksek teknoloji ile bu lensler ışığı kırma özelliğine sahipler.

En çok tercih edilen astigmat lens çeşitleri şöyledir: Acuve Oasys For astigmatism, Air optix for astigmatism, ultra for astigmatism, acuve Oasys for astigmatism lensler 4 kutu halinde kampanya dönemindedir. Purevision 2 HD for astigmatism kampanya 4 kutu, Purevision 2 HD astigmatism, soflens ens for astigmatism, biofinity toric, biotrue one day for astigmatism, 1 day acuvue moist for astigmatism, dailies aqua comfort plus toric, biofinity XR toric, clariti 1 day toric, Air optix for adtigmatism kampanya 4 kutu, Soflens for astigmatizm set 4 kutu, Ultra for astigmatism set 4 kutu, Biofinity toric kampanya 4 kutu, Acuvue Oasys + Acuvue Oasys for astigmstism set, Acuvue moist astigmatism 6 kutu, Contact day 30 Air toric, Contact day 30 toric ve Contact life toric şeklindedir.

Astigmatlı Lens Kullanımı

Lens kullanımı sırasında en önemli konu el temizliği ve hijyenidir. Bu hususa çok dikkat etmek gerekir. Aksi halde göz hassas bir yapıya sahip olduğu için enfeksiyon kapabilir.

Yorumlar