Air Optix Plus Hydraglyde Lens Kullanımı

Lens Fiyatları, Lens Marka

Göz kusurlarını gidermede kullanılan lensler günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Lens kullanmadan önce kişiler doktor kontrolünün ardından belirlenen göz numaraları doğrultusunda lens kullanımına başlarlar. Üretilen lensler oldukça ince ve hava geçirgen bir yapıya sahip oldukları için göz üzerinde doğal bir duruş sergileyerek korneaya yapışırlar.

Miyop hipermetrop ve astigmat gibi tüm göz sorunlarını gidermede yardımcı olan lensler şeffaf ve renkli olmak üzere iki farklı şekilde üretilirler. Şeffaf lensler yaygın bir şekilde kullanılmakta ve göz üzerinde şeffaf yapısından dolayı belli etmezler.

Şeffaf lensler kullanım süresine göre haftalık şeffaf lensler ve aylık şeffaf lensler şeklinde iki farklı kategoriye ayrılır. Berrak bir görüş açısı sağlayan şeffaf lensler ışığa karşı da etkin bir koruma sağlar.

Air Optix Plus HydraGlyde Kampanyalı 4 Kutu, airoptix hydraglade plus lens fiyatı, aylık lens fiyatı, şeffaf lens fiyatı
air optix plus

Air Optix Plus Hydraglyde Lens Özellikleri

Sağlığınız için tercih ettiğiniz bu lens çeşidi ile gözleriniz gün boyu nemli bir şekilde kalarak göz kuruluğunun önüne geçilir. Göz sağlığınız için konforlu ve sağlıklı bir kullanım sağlayacağınız Air Optix lensler yüksek oksijen geçirgenliği sayesinde gözünüzün nefes almasını sağlar.

İçeriğindeki teknoloji sayesinde koruyucu kalkan gibi gözünüzü koruyarak zarar görmesini engeller. Kolayca bir şekilde göz kapağı üzerine yerleştirilir. Bu ürünü aylık olarak almanız mümkündür. Çok ince olduğu için gün boyu rahat bir koruma sağlar. Air optix lenslerin en önemli avantajı ise gece de bu lensleri çıkarmayabilirsiniz.

Air Optix Plus Hydraglyde Lens Nasıl Takılır

Lens kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu el temizliğidir. Çünkü gözün herhangi bir enfeksiyon kapmaması için oldukça bilinçli davranmak gerekir. Lens takmaya başlamadan önce eller mutlaka iyi bir şekilde yıkanmalıdır.

Lensi takmak istediğinizde ilk olarak lensi sağ elin işaret parmağı üzerine almanız gerekir. Ardından göz retinası üzerine yerleştirilir. Tam manasıyla göz üzerinde sabitlemek için hafif dokunuşlar uygulamak gerekir. Kolay bir kullanımı olan bu lensler gün boyu gözün rahatını ve konforunu sağlayarak gözün kurumasını engeller. Oksijen geçirgenlik özelliğinin bulunması göz sağlığı açısından oldukça önemli bir gelişmedir.

Yorumlar