Acuvue Oasys Lens Kullanımı

Lens Fiyatları, Lens Marka

İnsanlar yüzyıllar boyunca birçok hastalık ve beden sorunları ile baş etmeye çalışmışlar ve sağlık alanında bu duruma yönelik çareler aramaya başlamışlardır. Özellikle göz gibi dünyaya perspektif alanda açılan bir organın hasar veya zarar görmesi birçok kişi açısından da olumsuz olarak nitelendirilir. İnsanlar zaman içinde gözlerinin görmediğini, bulanık gördüğünü ya da çok zor gördüğünü ifade ederler. Bu durum ilerleyen yaşlar nedeniyle kaynaklanabileceği gibi ekrana çok yakın bakma, ışık mesafesini ayarlamama ya da genetik faktörler nedeniyle de olabilir. Bu nedenle insanlar görme bozuklukları için oldukça kullanışlı olan kontakt lensleri tercih etmektedirler.

Acuvue Oasys Lens
Acuvue Oasys Lens

Kontakt Lens Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Optik lensler genel anlamda insan gözünün görememe gibi bir problemini ortadan kaldırmaya yönelik icat edilmişlerdir. Çok yumuşak ve optik alanında en iyisi olarak nitelendirilen bu cisim, bir parmak ucuyla tutulabilecek kadar hafif ve oldukça narin bir yapıya sahiptir. Şeffaf rengiyle, gözlere hemen uyum sağlar ve görme sorununu ortadan kaldırır. Kontakt lensler, insanların göz çaplarına uygun olarak tercih edilmelidir. Bu lensler, iyice temizlendikten sonra ellerin de hijyen olması koşuluyla yavaş ve kontrollü hareketlerle göze yaklaştırılmalı ve birçok lens takış seçeneğinden birisi ile hafif ve dikkatli bir şekilde göze takılmalıdır. Kontakt lensler yapısı itibariyle ağır ve sert değildir, göze takılması durumunda gün içerisinde varlığı pek hissedilmez ve rahatsızlık vermez.

Acuvue Oasys Lens Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Acuvue Oasys lens, birçok lens çeşidinde sıyrılarak lens kullanımına ihtiyaç duyan kimseler tarafından tercih edilir. Bu lensin özelliği yapısının oldukça narin ve hafif olmasıdır. Üstelik optik anlamda bir tasarım harikası olan bu ürün, gözde yadırganmaz ve pek hissedilmeden sanki göz içerisinde hiçbir cisim yokmuş hissiyatı verir. Bu nedenle birçok kimse tarafından da tercih edilen bir üründür. Acuvue Oasys lens kullanımı, öncelikle ellerinde temiz olmasıyla başlamalıdır. Daha sonra temiz lens solüsyonu içinde bekletilen hijyenik lensler narin hareketlerle ve dikkatli bir şekilde ele alınır ve yine aynı dikkat içerisinde göze takılır. Gün boyunca rahat bir kullanım avantajı sunar. Gün sonunda yine eller yıkanıp temizlenerek gözlerdeki kontakt lensler, değiştirilmiş lens solüsyonu içerisinde bırakılır ve gece boyunca bu sayede temizlenir. Böylelikle hijyenik bir kullanımın önü açılır.

Yorumlar